ایده صنعت شیش برگر در سال 1390 توسط مهندس جلال حمه ویسی طراحی و به مرحله اجرا در آمد. این ایده با هدف مغز پخت نمودن برگرها دنبال شد. نامبرده در ابتدا مالک یک مغازه برگر زغالی بود، ولی از آنجا که بافت های داخلی گوشت برگرها کاملا پخته نمی شد، طراحی ابزاری که بتواند این عمل را جبران کند را امری اجتناب ناپذیر می دانست. بعد ماهها تلاش و کوشش از مرحله طراحی تا اجرا و ساخت کلیه تجهیزات و دستگاه ها و قالب در نهایت در تاریخ 1392/12/10 این صنعت با عنوان “سیخ و دستگاه مخصوص کباب کردن و مغز پخت نمودن برگر” از مرکز پژوهش های علمی و صنعتی کشور تایبد گرفت و در تاریخ 1393/10/14 موفق به دریافت گواهی ثبت اختراع با شماره 84691 گردید از اداره کل مالکیت صنعتی گردید.

شیش برگر مستلزم تجهیزات و ماشین آلات خاص خود می باشد، از این رو طراحی و ساخت آنها توسط خود مجموعه انجام می پذیرد.

تجهیزات خاص این صنعت شامل:
1) سیخ های مخصوص: این سیخ ها که شکلی چنگال مانند دارند اساسی ترین ابزار لازم برای پخت برگرها می باشد که با بارگذاری گوشت روی آنها عملیات مغز پخت کردن توسط آنها انجام می پذیرد. مراحل ساخت سیخ ها کار دقیق و حساسی می باشد و طی فرایندی طولانی و با دقت فراوان که درصدی از کار با دست قابل انجام است ساخته می شود.
2) قالب خاص: قالب مکمل عملیات بارگزاری گوشت روی سیخ ها می باشد که گوشت را به صورت دوار روی سیخ قالب داده و به گوشت شکل برگر می دهد.
3) دستگاه: دستگاه عملیات تزریق گوشت به داخل قالب ها را انجام می دهد دستگاههای ما به دو شکل دستی و مکانیکی تولید می شوند که به دلیل بالا بردن راندمان تولید برگرها بشتراز نوع مکانیکی استفاده می شود.
4) فر زغالی مخصوص کباب کردن برگرها: طراحی و ساخت این نوع فر باید متناسب با طول و عرض سیخ ها باشد. از آنجا که حجم گوشت روی سیخها نسبت به کبابها بیشتر است، لذا مستلزم طراحی خاص با شرایط ویژه ای دارد تا از انباشته شدن چربی های آب شده روی زغال جلوگیری شود.
5) یخچال ایستاده: یخچال ایستاده نیز باید متناسب با قطر و چیدمان سیخ ها در آن طراحی و ساخته شود تا گردش دما در بین سیخها به آسانی و از اتلاف دمای سرد جلوگیری شود.

بقیه تجهیزات لازم برای این صنعت در بازار موجود و قابل تهیه می باشند.

شرایط اخذ نمایندگی