خط مشی و اهداف کلی مجموعه شیش برگر

جلب رضایت مشتری از طریق تولید برگرهای با کیفیت و استفاده از گوشت و مواد اولیه تازه که به صورت روزانه خریداری می شود
در دنیای مدرن امروزی و با ماشینی شدن زندگی مردم، بسیاری از شهروندان به دلیل مشغله های زیاد کاری و کمبود زمان برای آشپزی در منزل به غذای بیرون روی آورده اند. در این راستا افرادی در جامعه با هدف پر نمودن این خلا، نسبت به تولید و تهیه غذاهای رستورانی و فست فودی اقدام نموده اند که خود به صنعت رقابتی بزرگی تبدیل شده است. در این میان آنچه علاقه مندان به این حرفه را از همدیگر متمایز می سازد کیفیت غذایی است که به دست مشتری می رسد.
معمولا غذای خوب و با کیفیت از مواد اولیه خوب و تازه تهیه می شود که متاسفانه بسیاری برای جبران آن از ادویه جات و طعم دهنده های مختلف استفاده می نمایند.

انسان برای صرف هر غذایی مشتاق به چشیدن طعم واقعی آن غذا است. برای مثال وقتی شما شوق خوردن یک برگر خوب را دارید باید طعم واقعی گوشت را احساس کنید نه اینکه نود درصد غذا ادویه جات و طعم دهنده های مختلف باشد. جالب آنجاست که متاسفانه در جامعه ما بسیاری از افراد به این نوع غذاها عادت نموده اند.

روش پخت برگرهای ما به وسیله سیخ مخصوص و روی زغال طبیعی می باشد و از گوشت تازه و کشتار روز استفاده می نماییم تا از چسبیدن گوشت به سیخ ها هنگام کباب شدن جلوگیری شود.

“امیدواریم بتوانیم لبخند را به لبان شما بیاوریم”